KS Teresin powstał w wyniku przekształcenia LZS Utrata Pawłowice w Uczniowski Klub Sportowy. Pierwotnie klub został utworzony w 1983r. na spotkaniu założycielskim w Pawłowicach. Inicjatorem był Pan Janusz Janiak, który obecnie jest aktywnym członkiem UKS i pełni funkcje Prezesa Honorowego.
Swoją rywalizację Klub rozpoczął w sierpniu 1983 roku od rozgrywek Klasy C Skierniewickiego Okręgowego Związku piłki nożnej. Pierwszymi rywalami były takie zespoły jak: Relax Skotniki, LZS Maszna Przyjaźń, LZS Wiskitki, LZS Guzów i inni. W kolejnych latach zespół wywalczył awans do Klasy B a później do Klasy A. W zespole w tamtych czasach występowali m.in. tacy zawodnicy jak: B.Właziński, W.Jeżak (Szarmach) bracia Byszke, bracia Simińscy, , K.Lipiec, bracia Mikulscy,B. Piasecki, D. Bartos S.Kucharski, M.Suwała, B. Goszcz, S. Smotarski wielu innych.
W warszawskiej klasie A do klubu dołączyli też bracia Malińscy, T.Chmielewski, A.Wróbel, M.Hemka, S.Nidziński, bracia Bajurscy, N.Taras, D. Kaczmarek Bracia Makowieccy no i Mariusz Zaborowski oraz inni. Wiele w tym okresie klub zawdzięcza trenerowi Jurkowi Hołosiowi, który prowadził zespół przez wiele lat.
Do 2005 roku klub rozgrywał mecze na boisku w Pawłowicach. Po likwidacji Województwa Skierniewickiego, klub ze względu na brak spełnienia wymogów licencyjnych przeniesiony został do Teresina i do dzisiaj rozgrywa swoje mecze na obiektach GOSiR.
W sezonie 2008/2009, z pomocą nowego trenera Adama Chmielewskiego, KS Teresin awansował do Ligi Okręgowej, w której do chwili obecnej występuje. Dużym osiągnięciem tego okresu byłą również rywalizacja w Pucharze Polski gdzie KS Teresin pokonał wiele zespołów i dopiero MKS Mława w 6 rundzie wyeliminował nasz klub z dalszych rozgrywek.

W Barwach KS Teresin zagrali również :

  • Dariusz Dźwigała,
  • Paweł Gadziała,
  • Kamil Bartosiewicz,
  • Szymon Skowron

NASI SPONSORZY

facebook_page_plugin